Навчальний блок ( ІІ курс українська мова)

ВСТУП (1 год.)

Українська мова у світі. Українська діаспора.Учень:Усвідомлює роль української мови в світі, розвиток української мови в діаспорі. 


ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ, ПУНКТУАЦІЇ, ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ (9 год.)

Найважливіші відомості з синтаксису і пунктуації: словосполучення і речення, синтаксичні зв′язки в них. Класифікація речень за будовою. Стилістичні особливості простих і складних речень. Синтаксичні норми.
Особливості вживання в мовленні односкладних і двоскладних, поширених і непоширених, повних і неповних, ускладнених і неускладнених простих речень. Інтонування різних видів простих реченьОсобливості вживання в мовленні різних видів складних речень.
Інтонування різних видів складних речень. Синтаксичний аналіз. Основні пунктограми в простому і складному реченнях, у реченнях з прямою мовою та в діалозі. Пунктуаційний аналіз. Способи цитування.Текст як середовище функціонування мовних одиниць. Основні ознаки тексту: зв’язність, комунікативність, членованість, інформативність. Текст у професійному спілкуванні.
Зміст і будова тексту. Складне синтаксичне ціле. Актуальне членування речення. Способи зв’язку речень у тексті.
Класифікація текстів за сферою використання, метою, структурними особливостями. Види текстів у діловому, професійному мовленні. Тексти різних стилів, типів, жанрів мовлення.

Учень:визначає стилістичні особливості синтаксичних одиниць, аналізувати словосполучення і речення з погляду їх структури і комунікативного призначення,  доречно використовує в усному й писемному мовленні словосполучення і речення; дотримується синтаксичних норм;
здійснює редагування тексту з пунктуаційними помилками;
здійснює синтаксичний і пунктуаційний аналіз речень з метою обґрунтування постановки розділових знаків;
використовує цитати у власному усному й писемному мовленні;
оперує основними поняттями лінгвістики тексту, переробляє тексти відповідно до визначеної мети;
виділяє в тексті складне синтаксичне ціле, здійснює актуальне (комунікативне) членування речення, визначає способи зв’язку речень у тексті;
аналізує тексти різних стилів, типів і жанрів; переробляє тексти відповідно до отриманого завдання. 




Орфографічно-пунктуаційний практикум (4 год.)

Удосконалення правописної грамотності: правильне використання в писемному мовленні під час відтворення і створення висловлювань відомих орфограм і пунктограм.

Учень:удосконалює правописні уміння й навички, культуру писемного мовлення.


Комментариев нет:

Отправить комментарий